گروه صنعتي توليدي مرتب، شرکت خودروسازی ایرانی است که در 15مهر سال ۱۳۳۶ تأسیس شد و با نام کارخانجات لندرور و به‌عنوان نمایندگی فروش اتومبیل‌های شرکت روور، در اداره ثبت شرکت‌ها و مالکیت صنعتی تهران، به ثبت رسید.
تولید و مونتاژ این شرکت رسماً از سال ۱۳۴۱ آغاز گردید. همکاری دو شرکت در ارتباط با تولید سه نوع خودروی سواری هفت نفره، وانت نیم تن، وانت یک تن از نوع لندرور شروع شد.
این شرکت در ۱۳۵۰ به شرکت سهامی خاص و در ۱۳۵۴ به فرم شرکت سهامی عام تبدیل گردید. پس از وقوع انقلاب ۱۳۵۷ ایران، شرکت مرتب از سوی شورای انقلاب، ملی اعلام شد.
شرکت مرتب تا سال ۱۳۶۰ قطعات خودروهای مونتاژی خود را، به صورت انحصاری از شرکت روور تأمین می‌کرد ولی به علت تحریم ایران، از سال ۱۳۶۰ تا ۱۳۷۰ قطعات خودروها، از طریق شرکت اسپانیایی سانتانا خریداری می‌شد.
خدمات پس از فروش خودروهاي گروه صنعتي توليدي مرتب تا سال 1376 مستقيما توسط شركت مذكور ارايه مي گرديد، اما به دليل گستردگي محصولات توليدي و همچنين از آنجا كه ارتقا سطح كيفي خدمات و جلب رضايت خريداران ضروري به نظر مي رسيد، در سال 1376 شركت مرتب خودرو تاسيس و كليه اختيارات در زمينه سرويس اوليه، خدمات گارانتي و تامين قطعات يدكي خودروهاي توليدي به اين شركت واگذار گرديد.
در بهمن سال 1381 با افتتاح خط توليد محصول موسو كه خودرويي مدرن، مجهز به سيستم هاي پيشرفته و داراي كليه استانداردهاي جهاني بود مسئوليت شركت بيش از پيش افزايش يافت و با تجديد نظر در سازمان قبلي و تجهيز و تكميل تعميرگاه مركزي ، خود را براي سرويس دهي به خريداران خودرو موسو آماده نمود.
پروژه طراحي و توليد پاژن V6 با هدف حفظ و بهبود قابليت هاي خودرو پاژن نيز در سال 1382 به بار نشست و خودرو هاي مذكور بلافاصله تحت پوشش خدمات رساني شركت مرتب خودرو قرار گرفت تا استفاده كنندگان از اين خودرو بتوانند در سراسر كشور از خدمات گارانتي و تامين قطعات يدكي خودرو پاژن V6 از طريق نمايندگي هاي مجاز برخوردار گردند. از اواخر سال 1389 و با راه اندازي خطوط اتاق سازي و مونتاژ خودروهاي G5 و GX5 و همچنين خودرو هرور(پاژن جديد) توسط گروه صنعتي توليدي مرتب، شركت مرتب خودرو نيز با برنامه اي جامع و مدون به منظور ارايه خدمات برتر و بهينه با هدف جلب رضايت مشتري خدمات خود به اين محصولات را آغاز نمود.
از سال 1397 شركت مرتب خودرو در راستاي خدمت رساني هرچه بهتر، ارايه خدمات پس از فروش به جديدترين محصول گروه صنعتي توليدي مرتب كه با نام بيسو T3 وارد بازار شده را در دستور كار خود قرار داده است.