اطلاعيه خدمات پس از فروش شركت مرتب خودرو

امروزه با توجه به رشد روزافزون صنعت خودرو سازي، جهان از مرحله صنعتی  به سمت خدماتی شدن پیش مي رود. به گونه اي كه  اهمیت خدمات پس از فروش براي اين صنعت تعریف جدیدي پیدا کرده است. درحقیقت خدمات پس از فروش، حلقه پنجم از «زنجیره ارزش پورتر» و مرحله آخر از فعالیت‌های اصلی سازمان است. اين زنجيره عبارت است از:

  1. تداركات داخلي : تامین مواد اولیه و کالای مورد نیاز شرکت برای تولید محصول
  2. عمليات : تبديل مواد اولیه و کالاها به محصول نهایی
  3. تداركات خارجي : توزیع محصول نهایی
  4. بازاریابی و فروش
  5. خدمات پس از فروش

همانطور كه گفته شد اين خدمات پس از فروش است كه تمام فعاليت هاي يك مجموعه را به نتيجه مي رساند و با كمبود اين فرآيند تمامي فعاليت هاي يك مجموعه توليدي بي اثر مي ماند.

خدمات پس از فروش به دليل خدمت‌رسانی و افزایش رضایتمندی مشتری براي كليه شركت هاي ارايه دهنده خدمات مهم است اما علاوه بر دلايل ذكر شده به این دلیل که با ارزش‌گذاری برای مشتری و وفادار کردن آنها، ایشان را به بهترین و قویترین کانال‌های تبلیغاتی بدل می‌کند از اهمیت بالایی برخوردار است.

رضايتمندي مشتري زماني به دست مي آيد كه مشتري خدمات مورد انتظار خود را به دست بياورد. اما خشنودي مشتري زماني به دست مي آيد كه مشتري كالا يا خدماتي فراتر از انتظار خود را از واحد خدمات پس از فروش مربوطه دريافت كند.

شركت مرتب خودرو تهران با پرسنلي مجرب و متخصص با بهترين ابزار آلات موجود آماده ارايه بهترين خدمات پس از فروش كليه خودرو هاي توليدي گروه صنعتي توليدي مرتب مي باشد. اين شركت بر اين باور است كه بايد خشنودي مشتري را سرلوحه كار خود قرار دهد و اين تضمين را به كليه مشتريان خود ميدهد كه رضايت 100 درصدي شما تنها هدف اين شركت خدماتي مي باشد.