به نام ايزد يکتا

تاريخچه مختصری از شرکت :

شرکت صنعتی توليدی مرتب اولين سازنده خودروهای 2 ديفرانسيل در ايران می باشد که در سال 1336 تأسيس گرديد و از سال 1340 با همکاری ( ROVER ) انگلستان فعاليت خود را آغاز نمود . در سال 1341 سه نوع محصول شرکت مرتب به شرح زير به بازار  عرضه گرديد : 1- لندرور سواری 7 نفره  2- لندرور وانت نيم تن   3- لندرور وانت يک تن  همکاری شرکت مرتب با کمپانی ( ROVER) انگليسی تا سال 1360 بصورت انحصاری ادامه داشت و از پس به مدت 6 سال علاوه بر کمپانی مذکور ؛ شرکت (SANTANA) از کشور اسپانيا نيز همکاری خود را با شرکت مرتب آغاز نمود و از سال 1366 به بعد  همکاری دو شرکت گسترش يافت و CKD مورد نياز شرکت مرتب منحصرا" توسط کمپانی اسپانيايی تأمين گرديد. از سال 1378 نيروی محرکه Z24 مگاموتور با گيربکس و کمک آن جايگزين موتور و گيربکس اسپانيايی شد و با تغييراتی در ديفرانسيل خودروهای توليدی ، شتاب و سرعت آنها افزايش يافت .از سال 1380 تحقيقات و بررسی های واحد مهندسی توليد به نتيجه رسيد و توليد پاژن GS_GD آغاز گرديد . پروژه طراحی و توليد پاژن V6 با هدف حفظ و بهبود قابليتهای خودروی پاژن نيز در سال 1382 به بار نشست.

شرکت صنعتی توليدی مرتب از بهمن ماه سال 1381 توليد محصول جديد به نام MUSSO را که خودرويی مدرن و مجهز به سيستمهای پيشرفته و دارای استانداردهای جهانی است در دو تيپ E32 با موتور شش سيلندر بنز و گيربکس اتوماتيک و  و ديگر E23 با موتور چهار سيلندر بنز و گيربکس و کمک غير اتوماتيک شروع نموده و به بازار عرضه نموده است .

کليه فعاليتهای شرکت مرتب خودرو به دو بخش تقسيم می شود که عبارتند از :

1- خدمات پس از فروش خودروهای توليدی شرکت مرتب ( بخش امور نمايندگيها )

2- تأمين قطعات يدکی خودروهای توليدی شرکت مرتب ( بخش بازرگانی )

بخش خدمات پس از فروش به دو قسمت تقسيم می شود :

الف ) - گارانتی خودروها        ب ) - تعميرات آزاد و نقدی خودروها

فعاليت واحد بازرگانی شرکت هم به دو بخش تقسيم می شود :

الف ) - تأمين قطعات يدکی جهت خودروهای تعميری در شرکت ( بخش تعميرگاه ) چه خودروهای گارانتی و چه خودروهای نقدی و آزاد

ب ) - تأمين قطعات يدکی جهت رفع نياز نمايندگيهای مجاز شرکت در سراسر کشور و ساير افراد حقيقی و حقوقی

شرکتهای خارجی که عمدتا" شرکت مرتب خودرو از آنها خريد می کند عبارتند از :

- شرکت SsongYong کره         - شرکت برمک انگليس       - شرکت استنفی اسپانيا و بسياری شرکتهای ديگر که قالبا" توليدی هستند.

 

designed by e_ranjbar_web@yahoo.com

info@morattabkhodro.com

About morattab