مقاله

پروژه V6 توسط شرکت مرتب و با استفاده از توان طراحی و توليدی برخی شرکتهای ديگر با توليد مدل های GLD3000و GLV3000 در تابستان 82 به ثمر نشست ، علی جعفری مدير پروژه پاژن V6-3000 ، در جشن معرفی اين خودرو در جمع خبرنگاران افزود :  

پروژه بهبود کلی خودروی پاژن که به لحاظ استفاده از موتور شش سيلندر خورجينی ، پروژه V6 ناميده شد. با هدف طراحی و توليد خودرويی بر اساس مدلهای قبلی پاژن لندرور با حفظ و بهبود قابليتهای ان  به عنوان يک خودروی بيابانی OFF ROAD و ايجاد زمينه ها و توانايیهای جديد جهت تطابق با انتظارات و معيارهای روز شکل گرفت .

وی قوای محرکه ، سيستم انتقال قدرت ، سيستم تعليق فرمان ، قاب شاسی ، محل فرمان ، پدالها و فضای جا پدالی ، صندليها ، داشبورد و متعلقات کولر و بخاری را از جمله زمينه های مختلف طراحی و اصلاحات انجام شده در اين پروژه نام برد .

او افزود:   از آنجا که هيچ يک از کمک گيربکس های موجود در شرکت هيوندای که قابل نصب بر روی گيربکس انتخابی بودند ، کارايی مناسب يک خودروی بيابانی در حد پاژن را نداشتند و بيشتر برای خودروهای SUV مناسب بودند.

طی مذاکراتی که با ان شرکت انجام شد ، هيوندای مطابق مشخصات مورد درخواست تغييراتی در گيربکس اعلام کرد ، وی در پايان طراحی و ساخت مخزن سوخت جديد با گنجايش نزديک به 85 ليتر از جنس ورق الومينيوم  استاندارد برای توليد باک ، طراحی جعبه ابزار جديد با قابليت جدا کردن و استفاده در خارج از خودرو ، به کار بردن روکش PVC با لايه فوم برای تودری ها را از ديگر مشخصات اين خودرو نام برد .

designed by e_ranjbar_web@yahoo.com 

info@morattabkhodro.com

Article